Pisanie pracy dyplomowej a znajomość Word

Wiadomo, że im dokładniej poznamy zasady działanie czegoś, tym łatwiej nam się z tego korzysta. Nie inaczej jest z tym najpopularniejszym edytorem tekstów. Odkrywanie możliwości tkwiących w programie Word nie jest może najbardziej fascynującym zajęciem ale już samo pisanie prac ze znajomością jego funkcji jest zdecydowanie prostsze i szybsze o czym pewnie przekonał się każdy, kto pokusił się przestudiowanie podstawowych zasad rządzących pracą z tym programem.

Korzystając z zawartej w programie pomocy lub z samouczków a często nawet na drodze prób i błędów (choć ta akurat ze względu na zwyczajne marnotrawienie czasu nie jest polecana) można odkryć wiele bardzo przydatnych funkcji, o których istnieniu wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a z którymi pisanie pracy będzie zdecydowanie łatwiejsze. Warto bowiem pamiętać, że samo pisanie to jedno, ale nadanie pracy odpowiedniego kształtu, czyli jej edycja wymaga już pewnej wiedzy.

Znajomość skrótów klawiszowych , opcji zamiany słów czy liter, wstawiania grafiki, tabel, numeracja, tworzenie spisu treści i wiele, wiele innych prostych a jednocześnie bardzo przydatnych funkcji jest swego rodzaju drogą na skróty dla mnóstwa czynności, które dotąd bez głębszej znajomości działania Worda zajmowały nieporównanie więcej czasu. Zapoznanie się z Wordem powinno więc być pierwszym krokiem poprzedzającym pisanie pracy.