Pisanie pracy dyplomowej a znajomość Word

Wiadomo, że im dokładniej poznamy zasady działanie czegoś, tym łatwiej nam się z tego korzysta. Nie inaczej jest z tym najpopularniejszym edytorem tekstów. Odkrywanie możliwości tkwiących w programie Word nie jest może najbardziej fascynującym zajęciem ale już samo pisanie prac ze znajomością jego funkcji jest zdecydowanie prostsze i szybsze o czym pewnie przekonał się każdy, kto pokusił się przestudiowanie podstawowych zasad rządzących pracą z tym programem.

Korzystając z zawartej w programie pomocy lub z samouczków a często nawet na drodze prób i błędów (choć ta akurat ze względu na zwyczajne marnotrawienie czasu nie jest polecana) można odkryć wiele bardzo przydatnych funkcji, o których istnieniu wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a z którymi pisanie pracy będzie zdecydowanie łatwiejsze. Warto bowiem pamiętać, że samo pisanie to jedno, ale nadanie pracy odpowiedniego kształtu, czyli jej edycja wymaga już pewnej wiedzy.

Znajomość skrótów klawiszowych, opcji zamiany słów czy liter, wstawiania grafiki, tabel, numeracja, tworzenie spisu treści i wiele, wiele innych prostych a jednocześnie bardzo przydatnych funkcji jest swego rodzaju drogą na skróty dla mnóstwa czynności, które dotąd bez głębszej znajomości działania Worda zajmowały nieporównanie więcej czasu. Zapoznanie się z Wordem powinno więc być pierwszym krokiem poprzedzającym pisanie pracy.